Trening mentalny

Trening mentalny może pomóc nie tylko w osiąganiu lepszych wyników w sporcie, ale będzie miał też bezpośrednie przełożenie na inne konteksty w życiu młodego człowieka: lepsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych, dobry kontakt ze sobą i swoim ciałem, lepsze zrządzanie emocjami, zwiększoną motywację, lepszą komunikację ze sobą i światem, co wpływa na jakość budowania relacji oraz wyniki w nauce i umiejętność mierzenia się z wyzwaniami stawianymi przez życie.

Na czym polega trening mentalny?
Jest to trening oparty na technikach, które pozwalają na kontrolę procesów wewnętrznych i optymalne interpretowanie bodźców zewnętrznych, jako wspierających.

W pracy wykorzystujemy między innymi wizualizację. Jest ona stosowana przez 99% olimpijczyków, ale również ludzi, którzy skutecznie osiągają swoje cele w biznesie czy stawianych przed sobą wyzwaniach. Mózg nie rozróżnia rzeczywistości od wyobrażenia, dlatego może sobie wypracować skuteczne i optymalne strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach, jak i wytworzyć emocje, które są niezwykłym nośnikiem motywacji do osiągnięcia celu.

Kolejną techniką jest też praca z tzw. „wewnętrznym krytykiem”. Jest to praca z wewnętrznym dialogiem, tak, by był wspierający, co skutecznie prowadzi do osiągania celów. Kluczową funkcją dialogu wewnętrznego jest motywowanie siebie do jeszcze większego wysiłku i zaangażowania. Dzięki tej technice mamy również lepszy dostęp do naszych zasobów w różnych sytuacjach życiowych.

Dzięki technikom relaksacji organizm lepiej i szybciej się regeneruje. Pozwala się wyciszyć, pogłębić kontakt ze swoim ciałem oraz jakość oddychania, co ma wpływ na jakość naszego codziennego życia oraz osiągane wyniki w sporcie.

To tylko kilka z wielu technik, jakimi dysponujemy. Trening mentalny to praca na wielu poziomach, co daje realne wyniki w sporcie, ale też poprawia jakość życia. Zapraszamy na treningi mentalne drużynowe oraz indywidualne.

Rytm Rozwoju zaprasza na trening mentalny twojego dziecka. 
Badania pokazują, że młodzież korzystająca z treningu mentalnego ma większą odporność psychiczną i lepiej radzi sobie ze stresem. 
Cena 60 minutowej sesji to
200 zł
Cena pakietu 4 sesji to 600 zł