Trening mentalny

Trening mentalny może pomóc nie tylko w osiąganiu lepszych wyników w sporcie, ale będzie miał też bezpośrednie przełożenie na inne konteksty w życiu młodego człowieka: lepsze radzenie sobie w sytuacjach stresowych, dobry kontakt ze sobą i swoim ciałem, lepsze zrządzanie emocjami, zwiększoną motywację, lepszą komunikację ze sobą i światem, co wpływa na jakość budowania relacji oraz wyniki w nauce i umiejętność mierzenia się z wyzwaniami stawianymi przez życie.

Na czym polega trening mentalny?
Jest to trening oparty na technikach, które pozwalają na kontrolę procesów wewnętrznych i optymalne interpretowanie bodźców zewnętrznych, jako wspierających.

W pracy wykorzystujemy między innymi wizualizację. Jest ona stosowana przez 99% olimpijczyków, ale również ludzi, którzy skutecznie osiągają swoje cele w biznesie czy stawianych przed sobą wyzwaniach. Mózg nie rozróżnia rzeczywistości od wyobrażenia, dlatego może sobie wypracować skuteczne i optymalne strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach, jak i wytworzyć emocje, które są niezwykłym nośnikiem motywacji do osiągnięcia celu.

Kolejną techniką jest też praca z tzw. „wewnętrznym krytykiem”. Jest to praca z wewnętrznym dialogiem, tak, by był wspierający, co skutecznie prowadzi do osiągania celów. Kluczową funkcją dialogu wewnętrznego jest motywowanie siebie do jeszcze większego wysiłku i zaangażowania. Dzięki tej technice mamy również lepszy dostęp do naszych zasobów w różnych sytuacjach życiowych.

Dzięki technikom relaksacji organizm lepiej i szybciej się regeneruje. Pozwala się wyciszyć, pogłębić kontakt ze swoim ciałem oraz jakość oddychania, co ma wpływ na jakość naszego codziennego życia oraz osiągane wyniki w sporcie.

To tylko kilka z wielu technik, jakimi dysponujemy. Trening mentalny to praca na wielu poziomach, co daje realne wyniki w sporcie, ale też poprawia jakość życia. Zapraszamy na treningi mentalne drużynowe oraz indywidualne.

Rytm Rozwoju zaprasza na trening mentalny twojego dziecka.
Badania pokazują, że sportowcy którzy spędzają więcej czasu
na treningu mentalnym osiągają lepsze wyniki.