O Mnie

„Głęboko wierzę, że wszystkie rozwiązania i odpowiedzi są w nas.”

Joanna Szarmach

Od 14 lat pasjonuję się człowiekiem i jego rozwojem, tym co pozwala mu wprowadzać nowe jakości do życia. Ciągły rozwój, podnoszenie kompetencji  i znajdowanie nowych skutecznych narzędzi do pracy ze sobą i z klientami, przerodziło się w chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniami z jeszcze szerszym gronem odbiorców. W ten sposób powstał mój kanał na You Tube, gdzie stwarzam przestrzeń do prowadzenia wartościowych, wnoszących rozmów i  wywiadów z terapeutami, specjalistami z dziedziny  biznesu czy zdrowia.

Pracuję warsztatowo i coachingowo,  zarówno z dorosłymi, jak i nastolatkami.

Na każdego patrzę całościowo z pełnym szacunkiem do tego, gdzie teraz jest i dokąd zmierza. W pracy korzystam głównie z Programowania Neurolingwistycznego, jednak kluczowe jest dla mnie podążanie za klientem i indywidualne dostosowywanie form pracy i technik.  Pracując z klientem bazuję na bardzo szerokim spektrum narzędzi terapeutycznych, jakie znam.

Zarówno w pracy nad samą sobą, jak i w pracy  z klientami praktykuję holistyczną metodologię oraz pracę w oparciu o 4 filary: CIAŁO, UMYSŁ, EMOCJE I DUSZĘ.

W życiu doświadczyłam zarówno biedy, jak i bogactwa. Wiem, jak smakuje odrzucenie i strata, czym jest strach i ból. Wiem również jak smakuje odwaga, radość i spełnianie marzeń. Jak to jest być pracownikiem i pracodawcą.

W czasie mojej w ciąż trwającej wędrówki ścieżkami życia odnalazłam swoją kobiecość, jestem bliżej siebie. Nauczyłam się przekuwać to, co trudne w moją siłę. Zdanie z filmu „Rwąca rzeka” bardzo mocno ze mną rezonowało (już nie zaprzeczam):

„Zaprzeczała, że jej siła ma te same źródło, co jej rany.”

Poprzez to, co przeszłam, mogę nauczyć tego również Ciebie.

Bardzo chętnie pracuję także z młodzieżą, zarówno z tym, co dla nich trudne, jak i poszerzając ich kompetencje związane z emocjami czy wynikami w sporcie.

Praca z ludźmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Zawsze wkładam w to całe serce. Jeśli tu jesteś, zrobiłeś/aś pierwszy krok, czas  na kolejny…

Założycielka Rytmu Rozwoju. Certyfikowany Trener Sztuki Charyzmy i Wystąpień Publicznych. Certyfikowany Praktyk, Master i Coach Neurolingwistycznego Programowania. Ukończyła szkolenie Business Practitioner w Instytucie Neurointeligencji (zakres negocjacji, komunikacji otwartej, sprzedaży). Certyfikowany Social Media Manager. Uczyła się od wielu mentorów, m.in. Brian Tracy, Mateusz Grzesiak czy Ewa Foley. Brała udział w wielu konferencjach i warsztatach: Business Champions,  Pełna Moc Życia z Jackiem Walkiewiczem, Totalna Biologia, Ustawienia Systemowe wg. Berta Hellingera i wiele innych.

Pedagog z 11 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła liczne kursy terapeutyczne, m.in. z zakresu terapii ofiar i sprawców przemocy, osób wykorzystywanych seksualnie, psychoterapii dzieci i młodzieży z objawami psychosomatycznymi, terapii dzieci agresywnych, zarządzania czasem i panowania nad stresem, pomoc psychologiczną dla dzieci z problemami alkoholowymi.

Obecnie poszerza swoją wiedzę z zakresu Mindfulness.

Prywatnie partnerka, mama dwójki cudownych dzieci, pasjonatka ruchu: joggingu po lesie w asyście ukochanego psa husky, miłośniczka tańca, fitnessu i jogi…